Lördag
08 Feb 2 matcher
Lördag
15 Feb 1 match
Söndag
16 Feb 1 match
Söndag
23 Feb 2 matcher
Onsdag
26 Feb 1 match
Lördag
29 Feb 1 match
Söndag
01 Mar 1 match
Fredag
06 Mar 1 match
Söndag
08 Mar 2 matcher
Lördag
14 Mar 1 match
Söndag
15 Mar 1 match
Lördag
21 Mar 1 match

Regler och Grupper samt spelschema för Karlstad Innebandy

5 juni 2020 19:33

Regler : Först till 1 set vinner, max speltid 20 min. (vid lika ställning efter 20 min spelas 1 game till) "Hemma-par" väljer sida, sidbyte efter 10 min, "Borta-par" börjar med serve. Korta game vid ställningen 40 lika väljer returnerande par sida på serve och vinnaren av bollen vinner gamet. Spelarna själva är domare, Funktionärer från Karlstad IBF har hand om tidtagningen.


GRUPP 1 Start 10.00

Omgång 1 : 10:00 Niklas Kärnström, Marcus Nilsson - Göran Rönnerfjäll, Martin Abramsson

10:20 Gustav Östmo, Mikael Falk - Andreas Lindgren, Robin Svensson


Omgång 2 : 10:40 Göran Rönnerfjäll, Martin Abramsson - Andreas Lindgren, Robin Svensson

11:00 Gustav Östmo, Mikael Falk - Niklas Kärnström, Marcus Nilsson

Omgång 3 : 11:20 Gustav Östmo, Mikael Falk - Göran Rönnerfjäll, Martin Abramsson

11:40 Andreas Lindgren, Robin Svensson - Niklas Kärnström, Marcus Nilsson

Grupp 2 Start kl 12:20

Omgång 1 : 12:20 Adam Johansson, Andreas Gustafsson - Andreas Johansson,Johan Larsson

12:40 Ulf Buskqvist, Thomas Friberg - Henrik Nordblad, Johan Isaksson

Omgång 2 : 13.00 Andreas Johansson,Johan Larsson - Henrik Nordblad, Johan Isaksson

13:20 Ulf Buskqvist, Thomas Friberg - Adam Johansson, Andreas Gustafsson

Omgång 3 : 13:40 Ulf Buskqvist, Thomas Friberg - Andreas Johansson,Johan Larsson

14:00 Henrik Nordblad, Johan Isaksson - Adam Johansson, Andreas Gustafsson

Grupp 3 Start 14:40

Omgång 1: 14:40 Niklas Lindehult, Erik Nilsson Allansson - Victor Ellfors, Victor Mårdholm

15:00 Erik Lenhult, William Cerwall - Tobias Fagrell, Jonas Östlund

Omgång 2 : 15:20 Victor Ellfors, Victor Mårdholm - Tobias Fagrell, Jonas Östlund

15:40 Erik Lenhult, William Cerwall - Niklas Lindehult, Erik Nilsson Allansson

Omgång 3 : 16:00 Erik Lenhult, William Cerwall - Victor Ellfors, Victor Mårdholm

16:20 Tobias Fagrell, Jonas Östlund - Niklas Lindehult, Erik Nilsson Allansson

Grupp 4 Start 17:00

Omgång 1 : 17:00 Kristoffer Siljenäs, Gustav Nilsson - Michael Bergqvist, Jonas Snäll

17:20 Felix Olsson, Andre Johansson - Erik Johannesson, Mattias Dorward

Omgång 2 : 17:40 Michael Bergqvist, Jonas Snäll - Erik Johannesson, Mattias Dorward

18:00 Felix Olsson, Andre Johansson - Kristoffer Siljenäs, Gustav Nilsson Omgång 3 : 18:20 Felix Olsson, Andre Johansson - Michael Bergqvist, Jonas Snäll 18:40 Erik Johannesson, Mattias Dorward - Kristoffer Siljenäs, Gustav Nilsson

Semifinaler 19:10 Vinnare grupp 1 – Vinnare grupp 2 19:30 Vinnare grupp 3 – Vinnare grupp 4

Final 20:00 Vinnare semifinal 1 - Vinnare semifinal 2